Koronavirüsten Kurtulmak için Otobüsler Ultraviyole-c İle Steril Ediliyor


Koronavirüsten Kurtulmak için Otobüsler Ultraviyole -c İle Steril ediliyor.

   Çin’den dünyaya yayılan koronavirüs salgınını kontrol altına almak için pek çok yol deneniyor. Çin’de salgını kontrol etmek için ultraviyole ışınları ile otobüslere çareler aranıyor.  Toplu taşıma merkezleri ve araçlar bu virüs için enfeksiyon yatağı olarak görülüyor. Çünkü koronavirüs paylaşılan yüzeylere damlacık olarak iniyor.

Toplu olarak kullanılan alanlarda ise virüs bir kişiden diğerine oldukça kısa sürede geçebiliyor.

Koronavirüs konusunda Ulusal Sağlık Komisyonu tarafından verilen rehber virüsün ışık ve sıcağa karşı dayanıklı bir yönünün bulunduğunu belirtiyor. Fakat dünya genelinde eller ve cildin belirli bölgelerini sterilize etmek amacıyla UV lambaları kullanılıyor.

Çin’de çekilen fotoğraflar ise tüm otobüslerin izleri yok etmek için ürkütücü lambalarla titrediğini gösteriyor. Radyasyon ışığı pompalayan lambalar ile Şanghay’da bulunan otobüsler titreyerek patlıyor. Yeni koronavirüs tanı ve tedavisinde elde edilen son bilgilere göre ultraviyole ışığa ve ısıya karşı virüsün hassas olduğu bilgisi elde edildi.

Uzmanlar tarafından yapılan araştırma ve çalışmalar sonrasında UV ışınlarının virüse karşı etkili olduğu görüldü. Uzmanlar ultraviyole radyasyonun virüsü etkili bir şekilde ortadan kaldırabileceğine inanıyor.  Otobüsleri UV ışınları ile dezenfekte edilirken çekilen fotoğraflarda UV ışığının parladığı gözleniyor.

Anakara olarak ilk Çin Wuhan kentinden dünyaya yayılan virüsten dolayı enfeksiyonlarda ani yükselişi teyit etti. Bu bakımdan koronavirüs vakaları konusunda ciddi tedbirler alınması gerekiyor. NHC tarafından Çarşamba gününden bu yana 139 tane teyit edilmiş vaka olduğu belirtildi. Her geçen gün virüsten dolayı oluşan vaka sayılarında artış gözlemleniyor. Virüsten dolayı Çin genelinde ciddi uygulamalar yer alıyor.

Çin salgını önlemek amacıyla araştırmaları oldukça kapsamlı şekilde yürütüyor. DSÖ yetkilileri ise diğer ülkelerin Çin’i salgını nasıl ele alacağını öğrenecek çok şeyi olduğunu belirtti. Dünya genelinde pek çok bölgede görülmeye başlanan koronavirüs için yetkililer alınacak önlemleri yakından takip ediyor. Havada yayılan virüs ile özellikle toplu kullanım alanlarında virüsten etkilenme oranı daha da yükseğe çıkıyor. Bu bakımdan tedbirler özellikle kamusal alanlarda oluşturuluyor.

#

Ultraviyole Hava Sterilizasyon Armatürü

UV Hava sterilizasyon armatürümüz endüstriyel kullanım için imal edilmiş olup başta sars, mers ve wuhan virüsü gibi coronavirüsler olmak üzere tüm zararlı mikrop ve virüsleri ortamdan temizler ve tam sterilizasyon sağlar.

#

UV – HAVA TEMİZLEYİCİ | AKTİF HAVA TEMİZLEME

UV Hava temizleyici evlerde ve iş yerlerinde kullanım için imal edilmiş olup başta sars, mers ve wuhan virüsü gibi coronavirüsler olmak üzere tüm zararlı mikrop ve virüsleri ortamdan temizler ve tam sterilizasyon sağlar.

GenelUVC Lamba

Yorumlar devre dışı