Ultraviyole c Dezenfeksiyon İle Mikroplar Klorsuz Öldürülür


Ultraviyole dezenfeksiyon sistemi ile hava ve su gibi yüzeylerde steril bir ortam sağlanmaktadır. Ultraviyole dezenfeksiyon sisteminde en önemli konulardan birisi sistemin klorsuz bir şekilde mikropları öldürmesidir. Ultraviyole antiseptik radyasyon sayesinde etkili sterilizasyon sonuçları sunulmaktadır. Pek çok sağlık ve güvenlik faydası bakımından da sistem geniş alanlarda tercih edilmektedir. Klorlama gibi dezenfeksiyon yöntemleri ile kıyaslandığında sistemin pek çok avantajı göze çarpmaktadır.

    Ultraviyole sterilizasyon yöntemleri ile virüs, bakteri, protozoa gibi zararlılar ortadan kalkmaktadır. Suda yer alan zararlı listesini en geniş şekilde ortadan kaldıran sistem, saflaştırma işlemlerini ise klor bazlı olarak gerçekleştirmez.  Klora dirençli olan bazı zararlılar da Ultraviyole dezenfeksiyon sistemi ile ortadan kalkmaktadır. Özellikle yaygın olarak görülen bağırsak hastalıklarını önlemek adına bu parazitlerin giderilmesi son derece önemlidir. Bu bakımdan UV su sterilizasyon sistemi kullanılmalıdır. İnsan sağlığının korunması ve devamlılığı açısından sistemin etkili çözümleri bulunmaktadır.

  Mikroorganizmalar açısından bakıldığında Ultraviyole su dezenfeksiyon sistemi RNA ve DNA ile fiziksel reaksiyona neden olacak kısa dalgalar ile çalışmaktadır. Gözle görülmeyen ışıklar ile zararlıların çoğalması önenir ve zararlılar ortadan kalkar. Ultraviyole ışığı güneş tarafından yayılmaktadır. Fakat dünyaya gelemez çünkü ozon tabakası tarafından emilmektedir.

  Ultraviyole ışığı metrenin milyarda biri olan nanometre ile ölçülmektedir. Dalga boylarına göre değişen türleri bulunan sistemde 200 ile 300 nm arasında Ultraviyole emisyonları antiseptik özellikler taşımaktadır. Bu özellikte dalga yayan sistemde virüs, bakteri, protozoa gibi mikroorganizmalar inaktive edilmektedir. Ultraviyole c lambaları dünya çapında sterilizasyon sağlanan alanlarda kullanılır. Özellikle kimyasal ve zararlı yan ürünler kullanılmadan etkili ve güvenli çözümler sunmaktadır.

    Çevre dostu olarak görülen Ultraviyole su dezenfeksiyon sistemi, hepatit ve kolera ya da çocuk felci gibi amansız hastalıkların da önlemini almaktadır. viral, bağırsak hastalıklarına neden olan organizmaları ortadan kaldıran sistem oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Sterilizasyon açısından çevre ve insana zararlı tüm varlıkları ortadan kaldırmaktadır. Klor dezenfeksiyon sistemleri açısından bakıldığında atık suların içme suyu olarak kullanılması önemli sonuçlar doğurmaktadır.  Bu bakımdan Ultraviyole  dezenfeksiyon sistemi en güvenli seçenek olarak görülür. Sistem klora dayanıklı olan parazitlerin yok olmasında da etkili olduğu için sterilizasyon açısından etkili çözümler sunmaktadır.

  Kimyasal madde içermemesi Ultraviyole dezenfeksiyon siteminin en büyük avantajları arasında görülmektedir. Havada, suda ve işlenen yüzeyde zararlı ev kansorejen içeren yan ürünlerin bulunmaması insan sağlığı açısından son derece önemlidir. Ultraviyole sterilizasyon sistemleri incelendiğinde aşındırıcı ya da toksik kimyasalların satın alınmaması da sistemi çekici hale getirmektedir. Kimyasalların satın alınmaması, depolanmaması, işlenmesi gibi unsurlar ortadan kalktığında ortaya çevreye dost bir sistem kalmaktadır.  Bu bakımdan sistemin toplum açısından oldukça yararlı olduğu vurgulanmaktadır.

  Ultraviyole ışığının klor tedavisine dirençli olan patojenler dahil olmak üzere çok çeşitli mikroorganizmaları yok eden bir sistem olması Ultraviyole dezenfeksiyon sistemi için klor sisteminden daha etkili olduğu sonucunu ortaya koymaktadır.  Uzun yıllardır popüler olarak kullanılan sistemin son dönemlerde daha popüler hale gelmesi çevreye olan dostluğu, etkili çözümleri, uygun maliyetleri ile sağlanmaktadır. Uygulama için uygun olan Ultraviyole lambalarının seçimi ile sistem uzun yıllar etkili ve sorunsuz şekilde sterilizasyon sağlamaktadır.  Bakım ve kullanım maliyeti açısından düşük maliyetli olan sistem su arıtmada önde gelen sistemlerden birisidir. Atık su arıtma tesisleri için sistem oldukça kullanışlı yapıya sahiptir. Aynı şekilde içme suyu arıtma tesislerinde de son derece etki sonuçlar vermektedir. Su geri kazanım ve su kültürü konusunda sistemin avantajları çok fazladır.

#

Ultraviyole Hava Sterilizasyon Armatürü

Ultraviyole Hava sterilizasyon armatürümüz endüstriyel kullanım için imal edilmiş olup başta sars, mers ve wuhan virüsü gibi coronavirüsler olmak üzere tüm zararlı mikrop ve virüsleri ortamdan temizler ve tam sterilizasyon sağlar.

#

Ultraviyole – HAVA TEMİZLEYİCİ | AKTİF HAVA TEMİZLEME

Ultraviyole Hava temizleyici evlerde ve iş yerlerinde kullanım için imal edilmiş olup başta sars, mers ve wuhan virüsü gibi coronavirüsler olmak üzere tüm zararlı mikrop ve virüsleri ortamdan temizler ve tam sterilizasyon sağlar.

GenelUltraviyole SterilizasyonUVC Lamba

Yorumlar devre dışı